Jdi na obsah Jdi na menu
 


Šneci si zaslouží pozornost...

18. 7. 2009

Když se řekne "šnek" , většina lidí, především zahrádkářů, si vybaví slizkého, pomalého tvora, který je pro ně úhlavním nepřítelem. Šneci přitom nejsou takovými škůdci, jako jejich příbuzní bez ulity - slimáci. Přesto se lidé snaží šneky všemožně hubit a nevidí v nich ani špetku krásy, kterou v sobě skrývají.
Například jejich ulita. Existují stovky odstínů a proužků, které zdobí šnečí domečky. V přírodě nikdy nenajdeme šneka, který by měl stejnou ulitu jako druhý. Protože každý z nich je jedinečný a to je dělá pozoruhodnými a zajímavými živočichy, kteří si zaslouží naší pozornost.

Najdou se mezi námi ale i tací lidé, kteří se o šneky zajímají a chovají je. V našem šnečínu Rainforest chováme tyto druhy šneků:
- různé páskovky
- plamatky
- hlemýždě zahradní
- exotické Achatiny

 Několik slov k Achatinám
Určitě každý, co se alespoň trochu zajímajá o šneky někdy slyšel o Achatině (česky Oblovce), která patří mezi největší šneky na Zemi. Pochází z exotických zemí, většinou z Afriky a v čechách se chovají jako domácí mazlíčci. Dorůstají totiž až 20cm (některé méně) a váží až 400g. Jelikož jsou to poměrně nenároční živočichové vhodní i pro alergiky, těší se stále větší oblibě mezi chovateli.

Rainforest a Achatiny
I u nás v Rainforestu jsou Achatiny našimi oblíbenci. Sice máme zatím pouze dvě, ale brzy se naše rodinka rozrostě o několik dalších jedinců těchto nádherných živočichů.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

pravda

(Natka, 1. 3. 2013 16:13)

Máte napsostou pravdu :)